O SPOLKU

Hornobojanovičtí zahrádkáři a vinaři jsou pokračovatelé starobylé vinařské tradice v obci. K obnově organizovaných vinařů došlo po druhé světové válce, když v únoru 1947 byla uspořádána Vinařskou besídkou výstava a ochutnávka vín.

Český zahrádkářský svaz v Horních Bojanovicích působí od roku 1961. Členové jsou zaměřeni hlavně na vinohradnictví a vinařství.

Důležitou formou jejich práce je pořádání výstav vín. Ty byly nejprve pořádány nepravidelně, pouze v rocích kvalitní úrody hroznů. Od roku 1994 jsou pořádány každoročně. Je to vyvrcholení činnosti drobných pěstitelů révy vinné. Výstava vín není prestižní záležitostí, informuje veřejnost o činnosti a odborném růstu vinařů. Jako výchovně vzdělávací akce je oblíbena u vinařů a milovníků vína z obce i okolí. Současně se takto získávají zájemci z mladé generace o pěstování révy vinné a výrobu místních kvalitních vín. Výstava vín je pořádána každoročně kolem poloviny března. Má úroveň odbornou i společenskou. V pěkném prostředí kulturního domu přispívá odpoledne k pohodě při ochutnávce cimbálová muzika, večer hudba k tanci.

SLOŽENÍ ČZS HORNÍ BOJANOVICE

Výbor:
Předseda:           Jaroslav Štoll
Tajemník:            Josef Žák
Pokladník:           Jana Vlachová
Hospodář:           Ladislav Kachyňa
Člen:                     Václav Kuba

Revizní komise:
Předseda:           Michal Lízal
Člen:                   Jindřich Krejčiřík
Člen:                   Miroslav Prokeš

Členové:
Marek Glozar, Josef Kadlec, Alena Kachyňová, Jana Kubová, Lízalová Gabriela, Zdeněk Prokeš, Stanislav Relich, Štollová Ivana, Miroslav Šubík,

Do spolku je možné se kdykoliv přihlásit. Rádi přijmeme nové členy, nejen zahrádkáře, ale i vinaře a přátele vína.